Schronisko górskie

Moda na Skialpinizm – co to?

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Skialpinizm. To nic innego jak rodzaj jednego ze sportów zimowych. Jest to mieszanka wspinaczki, wędrówki na nartach oraz zjazdu narciarskiego w obszarze górskim.

Co to jest skialpinizm?

Jest on dość niebezpiecznym sportem dla niedoświadczonych. Wymaga on doskonałego zaznajomienia się z techniką, doświadczenia w sportach zimowych i silnej odporności psychicznej. Nie może tu zabraknąć także profesjonalnego sprzętu dopasowanego indywidualnie do człowieka. Trzeba też pamiętać by umiejętnie się nim posługiwać.

Skialpinizm to korzystna dla nas forma ruchu. Pracują tu wszystkie mięśnie. Jazda po śniegu jest mniej obciążająca stawy niż jazda po twardym gruncie.

Jest tu miejsce dla wyczynowców i miłośników sportów ekstremalnych, których jak wiadomo nie brakuje wśród nas.

Jak w każdym sporcie powinno się tu realnie ocenić swoje predyspozycje sportowe i zdrowy rozsądek. Nie ma tu miejsca dla “zapaleńców”. Wszystko musi być przemyślane, by efektywnie ukończyć swój szlak. Stosuje się tu inny sprzęt niż w narciarstwie, więc nawet ci co mieli już styczność ze sportem zimowym muszą przejść odpowiednie szkolenie w tym właśnie kierunku.

Górska adrenalina

Jest to coraz popularniejszy sport ze względu na dostarczenie ogromnej dawki adrenaliny, czego nie może zabraknąć u pasjonata górskich sportów. Po osiągnięciu punktu wzniesienia następuje zjazd po stromym terenie, połączonym z zeskokami, tj. różnego rodzaju progami. Skupienie i dojrzałość pozwala tu ekstremalnie spędzić czas.

Memoriał Strzeleckiego

Co roku organizowany jest “Memoriał Strzeleckiego” w Dolinie Chochołowskiej. Wiele klubów próbuje swoich sił właśnie podczas tej imprezy. Trudno się dziwić, że jazda po naturalnym śniegu, miło spędzony czas, w dobrym towarzystwie i dawka emocji, którą dostarcza nam ten sport stają się coraz bardziej popularne. Tatry są doskonałym miejscem i także coraz bardziej popularnym do tej działalności.

Specjalistyczny trening pomoże nam w efektywnym uprawianiu sportu, który przyniesie nam wiele radości. Dawka emocji z tym związanych posłuży nam na długi czas.

Dodaj komentarz