Jakie są najpiękniejsze szlaki turystyczne na świecie?

Jeśli prowadzenie maratonu lub rywalizacja w przeszkodach oczywiście nie sprzyja apetytowi na przygodę, być może wędrówka przez podniecające góry w nowej części świata pomoże. Od spektakularnych szwajcarskich Alp aż do temperamentnych szczytów Pacyfiku Północno-Zachodniego Szlaku do skalistych labiryntów, które prowadzą do Petry w Jordanii aż do najlepszych szlaków turystycznych w polsce, czeka nas kolejna, epicka podróż na piechotę. Te niesamowite wędrówki po całym świecie pomogą ci nie tylko przyjąć różne kultury, ale także poczuć się zdziwionym naturą.

Tour du Mont Blanc

Lokacja: Francja, Włochy i Szwajcaria

 

Podobnie jak zdjęcia wyrwane z podręczników, sceny z tej wspaniałej wyprawy o długości 104 mil są pokryte śniegiem szczyty, omszałe grzbiety i krystalicznie czyste jeziora. Teren obejmuje szlaki brudu, starożytne brukowane ulice i strome zbocza o wysokości 10 000 stóp. Przechodząc przez Francję przechodzisz przez kościół Notre Dame de la Gorge, piękną barokową kaplicę. We Włoszech zobaczysz dolinę Aosty, która ma najwyższe szczyty w Alpach, w tym najwyższy i najbardziej majestatyczny: Mont Blanc.

Szlak Pacyfiku Północno-Zachodniego

Lokacja: Continental Divide at Glacier National Park do Pacyfiku na Półwyspie Olimpijskim w Waszyngtonie

 

A post shared by Tim Messina (@timtherunner) on


Szlak Pacyfiku Północno-Zachodniego rozciąga się na 1.200 mil i przecina najbardziej zapierające dech w piersiach góry. Niezależnie od tego, czy to Góry Skaliste czy wybrzeże Wilderness, będziesz mógł przemierzać trzy parki narodowe i siedem lasów krajowych. Wędrówka jest równie piękna jak wiadomości, że można legalnie grać w hazard w internecie. Tak jak będziesz najbliżej natury podczas tej wędrówki, cieszenie się z kasyna online nigdy nie było dla ciebie łatwiejsze.

Jako jeden z najbardziej wymagających wycieczek na świecie potrzeba większości ludzi 60 do 70 dni, ale to nie jest rzadkie, aby to zakończyć w 80. Pogoda ma również kolorowa game – począwszy od bardzo suchych, gorących temperatur, po zimne fronty z temperaturą zamarzania, śniegiem i deszczem. Zaplanuj swój sprzęt!

Trek do Petry

Lokacja: Dana do Petra, Jordania

 


Nie można pomyśleć o Jordanie jako miejscu na niesamowite wędrówki po całym świecie, ale ten 50-miler jest jednym z najbardziej znanych. A petra została w 2007 uznana jako jeden z nowych cudów świata. Możesz prawdopodobnie podziękować Indiana Jones and the Last Crusade za to, ponieważ kilka scen z filmu zostało zastrzelonych w Petrze. Szlak rozpoczyna się w starożytnym mieście Dana, a teren ma skaliste labirynty, czerwone skały, zakurzone grzbiety i bezludne sprężyny. Podczas całej wycieczki zobaczysz ruiny neolitycznych wiosek i słynnego klasztoru Petra, Al Deir.

Seoraksan National Park

Lokacja: Seoraksan, Korea Południowa

 

A post shared by olip21 (@olip21) on


Gdy już dostaniesz okazję odwiedzić metropolie w Seulu i Busan, być może chcesz wyruszyć na wycieczkę po wsi w prowincji Gangwon. Tam znajdziesz jeden z naturalnych klejnotów Korei, Seoraksan National Park. Jest domem dla ponad 2000 gatunków zwierząt i 1400 gatunków roślin, co czyni go jednym z najcenniejszych parków narodowych na świecie. Park obejmuje również cztery miasta i powiaty: Sokcho, Inje, Goseon i Yangyang. Jej nazwa pochodzi od koreańskich słów „Seol”, co oznacza śnieg i „Ak”, wielka góra. Wzdłuż trasy biegnie gorące źródła, wodospady i kaskadowe doliny ombre liści i kwiatów, w tym przepiękne widoki na dolinę Jujeongol, która prowadzi do uhonorowanej świątyni Seongguksa. Zobaczysz też Daesung Falls, jeden z trzech największych wodospadów w Korei.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *