Jakie podstawowe narzędzia trzeba przywieźć na wycieczkę?

Mapa i Kompas

Musisz umieścić mapę obszaru, w którym się uprawia wędrówki i dowiedz się, jak znaleźć jej lokalizację na podstawie zaznaczonych punktów orientacyjnych i szlaków. Dobrze jest to praktykować, nawet jeśli wędrujesz w parku miejskim. Nauka korzystania z kompasu na podstawowym poziomie jest tak samo ważne. Pierwszą rzeczą, którą się dowiesz, jest znalezienie północy,co jest dość łatwe i pomaga orientować mapę, dzięki czemu można dowiedzieć się, gdzie jesteś, jeśli się odwrócisz. To często wszystko, co musisz wiedzieć, aby znaleźć drogę, ale to jest prawie niezawodne i nie polega na bateriach. Odbiorniki GPS i telefony komórkowe nie są niezbędne. Możesz je przynieść, ale nic nie jest bardziej wiarygodne niż mapa lub kompas.

 Ogień

Jeśli nieoczekiwanie będziesz musiał spędzić noc, bo oszacowałeś dystans, jaki potrzebujesz, to zgubiłeś się, zraniłeś lub ktoś z twojej grupy został zraniony, chcesz mieć przynajmniej możliwość zapalenia ogniska. Oznacza to, że powinieneś ćwiczyć jak stworzyć ognisko i mieć odpowiednie środki, aby w razie potrzeby go stworzyć. Najbardziej niezawodnym sposobem, by zrobić ogień, jest użycie stali ogniowej, która jest krzemienną maszyną, która rzuca wiele iskier i rozrusznik ognia jak kuleczki z bawełny, które zostały pokryte wazeliną. Możesz także prowadzić zapałki dla wygody, ale mogą być wilgotne. Nie trać pieniędzy na awaryjne zapałki, które palą się 10 minut pod wodą; to nie jest konieczne. Wszyscy powinni wiedzieć, jak zacząć ogień, ponieważ jest to trudniejsze niż wygląda. Niemal tak trudne, jak się uczyć jak grać bez depozytu od razu. Ale gdy chodzi o ten temat to wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić stronę internetową kasyna i przeczytać instrukcje, ale przyroda nie pochodzi z instrukcjami.

Odżywianie

Piesze wycieczki to ćwiczenia fizyczne i musisz jeść, aby utrzymać ciało, jeśli masz wędrówkę przez więcej niż kilka godzin. Dobrze jest przynieść zdrowe przekąski z dobrą równowagą węglowodanów, białka i tłuszczu lub kanapkę, jeśli planujesz wędrować przez cały dzień. Potrzebujesz jeszcze więcej energii jeśli podróżujesz w górach. A Polska to kraj z cudownymi krajobrazami górskimi.

Hydratacja

Podczas uprawiania turystyki pieszej ważne jest, aby przywieźć ze sobą wodę i wypić ją swobodnie. Zwykle wypija się kwarc wody, zanim idzi się na piesze wędrówki, a potem po każdych dwóch godzinach pija się 1 ćwiartkę. Poczujesz się lepiej, jeśli pozostaniesz uwodniony, szczególnie jeśli jest bardzo gorąco lub bardzo zimno, woda pomoże ci strawić przekąski lub posiłki i wyeliminować marnotrawstwo. Jeśli wybierasz się na cały dzień, dobrze jest nosić filtr wody lub tabletki na bazie dwutlenku chloru, aby można było oczyścić wodę z jeziora lub strumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *