5 Porady na wędrówki jesienią

Wyraźne, wyraźne dni, cienkie tłumy i żywe kolory, które decydują o kraju, o tej porze roku, są motywacją, której potrzebujesz, aby uwieńczyć buty i uderzyć w ścieżki aż do momentu rozpoczęcia muzyki świątecznej. Oto tylko kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić zabawy i bezpieczny sezon wędrówek:

Pamiętaj o myśliwych

Dla sportowców jesień jest najbardziej oczekiwanym okreseparm w roku. Sezon łowiecki jest w pełni obowiązujący, a wędrowcy powinni zachować ostrożność. Jeśli znajdziecie się w pobliżu otwartego obszaru łowieckiego, spakujcie pomarańczową kamizelkę – są one tanie, szeroko dostępne w sklepach z artykułami sportowymi i mogą uratować swoje życie. Jeśli zdarzy Ci się spotkać myśliwych, upewnij się, że są oni świadomi Twojej obecności. Jeśli słyszysz strzały, osądzaj odległość, trzymaj oczy otwarte i pozostań widocznym. Jeśli cała partia sprawia, że nie jest wygodny, trzymaj się parków narodowych lub państwowych.

 

A post shared by Turkey_Home (@turkey_home) on

Mądrzejszy pakunek

Ważne jest, aby być przygotowanym na każdą wędrówkę, ale przede wszystkim na jesieni. Jeśli jesteś na noc przynoś najważniejsze rzeczy: jedzenie, wodę, mapę, kompas, czołówkę z świeżymi bateriami, itp.

Koc awaryjny z odpowiednią długością liny spadochronowej lub bransoletką przeżywalną jest przydatny jako kryjówka ratunkowa lub plandeka.

Lubię przynosić wkładkę do śpiwora. Nie tylko podnoszą one temperaturę śpiwora, ale także podnoszą komfort, który trudno pokonać podczas jesiennej nocy.

Rozumie się samo przez się, ale sprzęt przeciwdeszczowy jest niezbędny. Zazwyczaj mam z mną skorupę o każdej porze roku, ale zawsze jesienią pakuję wodoodporne spodnie. Wybierz również proste skarpetki z wełny. Wiele syntetyków traci ciepło, gdy są mokre. Zawsze przed wszystkim pakuję dodatkowe skarpetki, ponieważ piesze wędrówki po soggy stopach są gorsze niż kawa rozpuszczalna.

Bardzo lubię również przynieść niezawodny rozrusznik ognia, jak wazelinowa bawełna nasączona wazeliną (widzę, że to działa), ponieważ suchy suwak może być trudny do dotarcia. I nie zapomnij o kamerze! Będziesz potrzebował go, aby przechwycić to wszystko w bolcach.

Mądrze wybierz swój cel podróży

Najlepszym połączeniem czasu i lokalizacji jest idealne połączenie czasu i lokalizacji. Wiele szlaków w tej porze roku będzie pękać w jesiennych kolorach, podczas gdy wiele innych będzie pod śniegiem. Jeśli nie znasz miejscowej okolicy, porozmawiaj z leśnikiem i uzyskaj rekomendacje dotyczące najlepszych wędrówek lub znajdź regionalny blog turystyczny. To świetna pora roku na wędrówki do gorących źródeł, lasy liściaste czy spotykanie dzikiej przyrody w połowie dnia.

 

Należy zapoznać się z prognozą

W listopadzie rtęć może spaść szybciej niż liście. Upewnij się, że jesteś dobrze przygotowany na warunki pogodowe panujące w Twojej okolicy. Nie brakuje zasobów online na pogodę, ale NOAAA jest jedną z najlepszych.

Zwróć uwagę na trasę i warunki drogowe w okolicy. Jeśli wędrujesz po parku narodowym, warto odwiedzić ich stronę internetową i uzyskać aktualne informacje na temat wycieczki. Jeśli uważasz, że biegasz na śniegu, przynoś przynajmniej kilka kijków yak-trax i trekkingowych.

Zaufaj swoim instynktom

Tylko Ty znasz swoje ograniczenia i to, czego szukasz podczas wędrówki. Jeśli wycieczka czuje się wymuszona lub pogoda staje się kwaśniejsza, zatrzymaj się na kolejny weekend. Zawsze możesz spędzać czas w domu grając kasyno online. Jeśli zdecydujesz się pójść, zawsze daj komuś swoją trasę lub daj mu znać, dokąd idziesz, jeśli planujesz samotną podróż. Jeśli wchodzisz w nowy obszar, pozostań w granicach swoich możliwości. Połączenie dłuższych nocy i niższych temperatur sprawia, że szczególnie ważne jest zachowanie ostrożności w tej porze roku. Nie pozwól, aby krótsze dni cofnęły Cię w czasie, teraz jest to jeden z najlepszych okresów na zanurzenie się w słońcu przed zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *