Schronisko górskie

Ścieżka orlika: spektakularna wycieczka po polskich Tatrach!

Każdemu turyście Tatry kojarzą się z wysokimi górami, lasami, rwącymi rzekami, ale przede wszystkim – z odpoczynkiem i możliwością aktywnego spędzenia wolnego czasu. Jest to idealna opcja dla całej rodziny na spędzenie weekendu lub nawet całego tygodnia na wchodzeniu, górskiej wspinaczce i odpoczynku. Dlatego też jedna z najlepszych i najbardziej spektakularnych tras w Tatrach – ścieżka orlika, będzie niezapomnianym przeżyciem dla dorosłych, ale najbardziej dla dzieci.

Czym jest ścieżka orlika?

Wspomniana Ścieżka Orlika stanowi jedną z najpiękniejszych i najdłuższych ścieżek dla turystów, która znajduje się w Koronach drzew. Rozciąga się ona na długość ponad 1,2 kilometra i praktycznie na każdym odcinku można ujrzeć takie obiekty jak:

  • Droga pod Reglami;
  • Morskie Oko;
  • Dolina Chochołowska;
  • Giewont;
  • Kasprowych Wierch (w niektórych momentach).

Dzięki temu trasa stanowi idealną opcję do spaceru zwłaszcza latem oraz wczesną jesienią kiedy dzień jest jeszcze długi i można obserwować te jak i inne atrakcje polskich i słowackich gór. Dodatkowo spacer tą ścieżką stanowi niesamowitą przygodę dla najmniejszych turystów – dzieci. Możliwość swobodnego poruszania się w koronach drzew będzie przez nich zapamiętana przez bardzo długi czas, a także będzie z pewnością miłym wspomnieniem niesamowitej przygody.

Z jakich elementów składa się ścieżka orlika?

Ścieżka orlika stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów turystycznych w Tatrach i mieści się tuż obok ośrodku narciarskiego Bachledova Dolina w Żdziarze na Słowacji. Sama ścieżka oprócz długiego na ponad 1200 metrów pomostu składa się również ze zjeżdżalni długiej na ponad 600 metrów, dodatkowych przystanków informacyjnych oraz rozrywkowych dla dzieci oraz z wysokiej na ponad 32 metry wieży widokowej.
Pomimo długich kolejek oraz dużej liczby turystów nawet w godzinach wczesno porannych czy późnowieczornych jest to jeden z najważniejszych punktów turystycznych na mapie Tatr dla każdego turysty.

Co sprawia, iż ścieżka orlika jest tak popularna?

Na zwiększoną popularność tej ścieżki ma wpływ wiele czynników. Głównym czynnikiem zachęcającym do przejścia się tą ścieżką jest sam spacer w koronach drzew iglastych tj. na wysokości ok 12-15 metrów (niekiedy nawet 20 metrów) nad ziemią. Rzadko kiedy można wybrać się na tego rodzaju spacer, a co najważniejsze w połączeniu z widokami z tej ścieżki daje to niesamowity efekt w postaci wspomnień i obrazów jakie towarzyszą spacerowiczom (zwłaszcza tym najmłodszym).

Co więcej wysoką popularność tej ścieżki potwierdzają sami turyści. Przeważająca większość turystów odwiedzających Tatry jak i samo Zakopane jako jeden z głównych punktów koniecznych do zobaczenia wybiera właśnie ścieżkę orlika. Według opinii turystów jest to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w postaci długiego spaceru, można również w jednym momencie objąć wzorkiem całe Tatry po stronie polskiej jak i słowackiej dzięki czemu góry wydają się być na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo, ścieżka orlika przyciąga osoby w każdym wieku – zarówno te starsze jak i młodsze. Konstrukcja jest bardzo bezpieczna, toteż nie ma ograniczeń ze względu na wiek czy też inne czynniki.

Dodaj komentarz