Turyści lubią wędrówki piesze w Polsce, dlaczego więc Polacy nie powinni tego robić?

Polska turystyka piesza szybko staje się ważną częścią polskiej turystyki. Główną przyczyną tego zjawiska są wspaniałe szlaki turystyczne w Polsce, które można znaleźć na szlakach w Tatrach, by podziwiać polską wędrówkę w rezerwacie przyrody. Wędrówki po Polsce mogą być tak uciążliwe lub relaksujące, jak sobie tego życzysz.

Duża różnorodność opcji

 

Istnieje wiele szlaków komunikacyjnych w Polsce, jednak jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych we Francji, Belgii, Holandii, Niemczech do Świnoujścia, a następnie wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego do Braniewa. Kolejny szlak w Polsce zaczyna się w Holandii i przecina Niemcy, kończąc w Słubicach. Oba szlaki w Polsce prowadzą pieszo lub piechotą po najpiękniejszych polskich terenach.

Jeśli wolicie Państwo nie obciążający turystykę polską, to warto spędzić ten dzień w Słowińskim Parku Narodowym na północy Polski. W Polsce można tu podziwiać wędrówki po piaszczystych wydmach i obserwować ptaki, które nazywają ten obszar domem, ponieważ jest to lęgowisko kilku gatunków. Wzdłuż wschodniej granicy Polski znajdują się szlaki turystyczne w Białowieskim Parku Narodowym.

Przyjazdy

 

Jeśli chcecie Państwo przeżyć więcej przygody niż przechadzać się różnymi szlakami turystycznymi Polski, możecie podziwiać wędrówki po Tatrach (Tatry). Aby rozpocząć wędrówkę po Polsce należy zacząć w Zakopanem, skąd przejedzie się przez piękne doliny i za majestatycznymi jeziorami, zanim dojdzie się do wspinaczki pod górę. Kolejna część Polski nie jest łatwa, ponieważ będziecie wspinać się na najwyższy szczyt Karpat po polskiej stronie, Rysy na 2499 metrów. Tam zobaczycie Państwo oddech z widokiem na Polskę wraz ze Słowacją na granicy z Polską.

Wędrówki w Polsce to ekscytujące przeżycie, którym może cieszyć się cała rodzina, jednak jeśli planujesz skorzystać z usług firmy turystycznej, wiele z nich nie pozwala dzieciom poniżej 18 roku życia z powodu trudnego terenu, który znajduje się na Tatrach. Z drugiej strony, w polskich parkach narodowych, które chętnie przyjmą dzieci, można zwiedzić kilka wycieczek pieszych. Bez względu na to, jaki szlak turystyczny zdecydujecie się Państwo zwiedzić, zachwycicie się pięknem i różnorodnością krajobrazu, którą Polska ma do zaoferowania.

Zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych Pieniny i Beskid Sądecki to jedne z najpopularniejszych miejsc do uprawiania turystyki pieszej i wspinaczki. Różne trasy są tak zaprojektowane, że nawet początkujący wspinacz mogą podziwiać dziewicze piękno okolicy, ponieważ jest ona chroniona tylko na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

Jeśli wybierzesz się na południe

 

Nad morzem i jeziorami Mazur na północy, lasem Białowieży na wschodzie i Tatrami na południu, nie brakuje tu wspaniałych miejsc do zwiedzania. Możesz już znać porady i taktyka gry w pokera, ale ufaj mi, nawet jeśli jesteś uzależnionym graczem, znajdziesz czas na grę w ulubioną grę (może to zrobić przed wyjazdem). Jest zbyt wiele do zobaczenia.

Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych należy Beskidy, wchodzące w skład obszaru Karpat o długości 1.500 km, rozciągającego się w środkowej i wschodniej Europie. Miejscowi są nieco zachwyceni popularnością Tatr, oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów dalej na południe. Tatry kolczaste mogą być bardziej dramatyczne niż łagodne, pofałdowane Beskidy, ale wśród pieszych piechotników panuje zgoda, że piękno Tatr najlepiej podziwiać z daleka.

Z pewnością wystarczy, że patrząc na zachód słońca z jednego ze szczytów Beskidów i widząc nadchodzące Tatry, które nasiąkną ostatnimi łagodnymi promieniami słońca, jesteśmy skłonni się zgodzić. To jak zapierająca dech w piersiach fantastyczna scena z Władcy Pierścieni.

Południe polskie góry są domem dla rdzennych Goralczyków (Górale dosłownie oznacza „górali”). Rodzina Chrobaków pielęgnuje swoje dziedzictwo i szczyci się tradycją. Dowodem na to jest dyplom potwierdzający zasługi wiszące na ścianie jadalni i wyszukane drewniane rzeźby zdobiące przestrzeń.

Bibeloty drewniane z Goral są niezwykle popularne wśród turystów, ale stolarka w prawdziwym domu Goral jest na znacznie większą skalę.

Rzeźby w domu Chrobaka są wykonane przez męża Eli Waldemara Chrobaka, który lubi duże projekty:” Wokół domu zazwyczaj dekorowana jest główna belka domu, albo pod sufitem zawieszona jest oddzielna belka sosnowa. Robię je na zamówienie, wszystko ręcznie, bez nożyka”- mówi. „Rodzina Chrobaków prowadzi również małe gospodarstwo rolne. To tradycja”, wyjaśnia Waldemar.

Tu miejscowi rolnicy nadal ręcznie układają siano i zbierają jaja od własnych kur.

Matka Waldemara, Anna Anna bierze udział w niedzielnej mszy, ubrana w tradycyjną sukienkę Goralską, przed wyprowadzeniem krów Milki i Jagody na pastwisko, a nie jako turystyczny gondola. Dla miejskiego gościa Studzionki jest jak równoległy wszechświat, łączący małe gospodarstwa rolne i samowystarczalność z darem współczesnego świata: darmowym WLAN-em i ogromną anteną satelitarną.

Szczęśliwe szlaki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *